Ветеранам Житомирщини допоможуть започаткувати бізнес в агросфері

ветерани агро бізнесПро нові можливості у започаткування та розвитку власного аграрного бізнесу розповіли на Ярмарку вакансій для ветеранів та ветеранок, організованому у рамках проєкту «Розбудова моделей реінтеграції ветеранів в агросектор», який реалізується ТОВ «Агріаналітика» за підтримки Програми USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО).

Житомир став другим містом після Вінниці, де 24 січня відбувся ярмарок вакансій для ветеранів. На захід завітали  близько 100 учасників, серед яких були, ветерани, провідні агровиробники та експерти, представники органів влади та місцевого самоврядування. У програмі заходу були мотиваційні виступи, історії успіху ветеранів, а також презентації від агропідприємств і навчальних закладів.

Метою проекту є сприяння інтеграції ветеранів в агросектор шляхом професійного навчання, працевлаштування та підтримки підприємницьких ініціатив, – зазначила  менеджерка проєкту Олена Линдюк. За її словами, для ветеранів підготували п’ять безоплатних онлайн-курсів, на яких можна отримати необхідні знання для успішного працевлаштування в агросекторі, заснування або розвитку власного агробізнесу («Агробізнес для ветеранів», «Агротехнології вирощування нішевих культур», «Інформаційні технології, цифровізація, штучний інтелект в агросфері», «Менеджмент в агросфері», «Основи фінансової грамотності в агросфері»).

Викладач курсу “Агротехнології вирощування нішевих культур” Павло Булгаков, який  є менеджером проєкту у Черкаській області, розповів присутнім, як на власній ділянці вирощує спаржу, артишок і лаванду. А в цьому році збирається вирощувати й шафран. Саме про методику вирощування цих нетрадиційних для України, але  перспективних культур, його курс.

ветерани агро бізнес

Учасники заходу мали можливість познайомитися з успішними кейсами інтеграції ветеранів у сільське господарство. Зокрема, колишній військовий психолог і ветеран Сергій Твардовський, а нині очільник ГО «Ті, що пройшли крізь вогонь» і директор ТОВ «Ветеран-Майстер», поділився досвідом реабілітації ветеранів через ветеранське підприємництво. Наразі його робітники виготовляють каркаси для теплиць.

Ветеранка Тетяна Меньшикова розповіла про створення молочної ферми «Глея», яка стала не лише бізнесом, а й платформою для підтримки місцевої громади.

втерани агро бізнесБагато ветеранів дуже сумніваються у своїх силах, тому що створювати і розвивати бізнес – це непростий досвід. Наша мета – знаходити точки дотику між ветеранами і агровиробниками. Сьогодні багато ветеранів, які хочуть займатися фермерством, мають можливість стажуватися, і ми шукаємо можливості у різних регіонах, – розповіла керівниця проєкту Ганна Швець. – У нас є HR-фахівець, який допомагає створити мотиваційний лист, знайти відповідну посаду і роботодавця ветеранам, які хочуть стати найманими працівниками в агробізнесі. Окрім того, ми проводимо менторські зустрічі, на яких фахівці надають індивідуальні консультації».

Експертка з інноваційного менеджменту Тетяна Шестаковська на основі практичних кейсів розповіла про правильну організацію діяльності агробізнесу для забезпечення його прибутковості.

Тетяна Касінцева, заступниця директора Житомирського обласного центру зайнятості, проінформувала учасників про грантові можливості для ветеранів, які хочуть започаткувати власну справу.

Як зазначають організатори ярмарку, багато ветеранів після проходження навчальних курсів і отримання підтримки бачать себе не лише найманими працівниками, а й підприємцями, які успішно розвивають свій агробізнес

Я думаю, що одне з головних завдань – це працевлаштувати або перекваліфікувати ветеранів. Я почав воювати з перших днів війни, був добровольцем, пройшов усі гарячі напрямки. Інформація, яку я тут отримав, буде для мене дуже важливою, адже агросфера мене цікавить – говорить ветеран з Романова Роман Борисевич, учасник заходу.

Представники проєкту «Розбудова моделей реінтеграції ветеранів в агросектор» запрошують ветеранів і ветеранок, які бажають навчатися, проходити стажування, працевлаштовуватися або відкривати власну справу в аграрному секторі звертатися до них за  телефоном: +38 (066) 385-52-61.

 

 

 


Проєкт «Розбудова моделей реінтеграції ветеранів в агросектор» запустила компанія AgriAnalytica. Діяльність стала можлива завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках Програми USAID з аграрного та сільського розвитку – АГРО, що виконується Chemonics International.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *